Vyhľadať
Close this search box.

Príbeh obete kyberšikany s tragickým koncom

Na prestížnej súkromnej škole v Chicagu došlo k tragédii, ktorá zasiahla celú komunitu. Rodina Bronsteinovcov stratila svojho 15-ročného syna Natea, ktorý si po mesiacoch vystavenia kyberšikane siahol na život. Tento prípad poukazuje na zlyhanie systému a otvára otázky o zodpovednosti škôl voči svojim študentom.

Kyberšikana, ktorá prekročila hranice

Nate sa stal terčom neúprosnej kyberšikany, najmä cez textové správy a aplikáciu Snapchat. Spolužiaci ho opakovane zosmiešňovali a dokonca ho nabádali na samovraždu. Podľa žaloby, ktorú podali jeho rodičia, Nate hľadal pomoc u školského dekana, no škola na jeho hlásenie nereagovala.

Rodičia zostali v nevedomosti

Tragédiu ešte umocňuje fakt, že Nateovi rodičia sa o kyberšikane dozvedeli až po jeho smrti, keď ich kontaktoval iný rodič zo školy. Jeho otec Robert Bronstein zdôraznil, že syn mal len 15 rokov a nedokázal správne posúdiť svoje možnosti zvládnuť situáciu. Práve preto by mala existovať podpora zo strany školy alebo aspoň upozornenie rodičov, ku ktorému však nedošlo.

Zodpovednosť školy a výzva na zmenu

Rodina tvrdí, že škola vedome zanedbala svoju povinnosť informovať ich o šikane a porušila zákon, ktorý zaväzuje školy zavádzať jasné protokoly na riešenie šikany. Bronsteinovci preto podali žalobu, nielen pre spravodlivosť, ale najmä pre systémové zmeny, ktoré by mohli zabrániť podobným tragédiám.

Tento smutný prípad nám pripomína, že kyberšikana môže mať fatálne následky. Školy, rodičia a štát musia spolupracovať, aby chránili mladých ľudí a zabezpečili, že nikto nezostane bez pomoci, keď ju najviac potrebuje.

Zdieľajte tento článok